Anabolikler, Steroidler, Proteinler - Ne anlama geliyor?İnsanlar "anabolikler" veya ayrıca "protein" kelimelerine yeterince reaksiyon göstermediklerinde mevsim geçmedi. Bazen sporcuların "spor yemeği" ifadesini kabahatli eş şeyle ilişkilendirdiği aynı duruma birlikte gelir. proteinler - bir kez küme bu özge bu Anabolizanlar, üçüncü görüşleri anlamına geldiğini düşünüyorum, steroidlere sadece eşanlamlı olduğunu düşünür. müteaddit şahıs düşüncesince "spor yemeği" ve "proteinler" gibi kavramlar aynıdır. Bunun nedeni nedir?

Cevap basit okunuşu engelsiz - bu insanlar yalnızca bu kavramların anlamlarının farkında değiller. Bu yazıda anyonlar, steroidler ve proteinler düşüncesince neyin durduğunu açıklamaya çalışacağım.

Her şeyden önce, yalnız anabolizmin ilmî benzer kavramını hazırlayacağım. Anabolizm sentez - hayat dolu organizmada, göze ve dokuların strüktürel parçalarının oluşumu okunuşu güncellenmesine yönelik yalnız paradigma kimyevi süreçtir, karmaşık moleküllerin erke birikimi ile daha kolay olanlardan sentezlenmesinden oluşur. henüz görgüsüz benzer ifadeyle, anabolizm, artırmayı arzuladığımız yeni dokuların inşası sürecidir.

Bu nedenle mantıklı sonucu izler - anabolikler bunu yahut dokuyu anabolizme yayan maddedir. Örneğin, bir kez besili doku ayrılmış - anabolikler fırın ürünleri, semiz yiyecekler, edilgen benzer yaşam şeklidir. Ayrıca, anabolizmin kaslar sorununa ineceğiz.

Yani, bir adale doku oluşturmak amacıyla anabolikler steroid ve steroid olmayanlara ayrılır.
Steroid anabolikler anabolik steroidler bileşimli hormon çalışkan preparatlardır. Ancak birçok beden geliştiricisi yoluna bu kavramlar yalnızca tek mefhum için meri - steroidler. Sporcular tarafından kullanıldığında, kas ağırlığı okunuşu gücünde fazla mühim artışlar sağlarlar. Başlangıçta deva kendince yapılmışlardır, bu nedenle tek ekipman müspet nitelikler vardır. Bu preparatların bir kez kısmı erkin satım düşüncesince Tablet Steroid yasaklanmıştır ancak bunların çoğu Legit beden geliştirme steroidleri tedarikçilerinden çevrimiçi olarak temin edilebilir .

Steroid olmayan anabolikler genellikle büsbütün yasal preparatlardır. Her zamanki yiyecekler haricinde, bu nosyon vitaminleri, nootroplar, vejetatif adaptojenler, aktoprotektörler, hipofiz hormonları, insülin, Anapolon Bilgi için tıklayınız canlı anaboliklerine atfedilebilir [https://www.alosteroidsp.com/] ve eczanelerde görülebilen öteki birtakım preparatlar. Ayrıca spor yemeği de burada.

Spor besinleri - fiziki aktiviteyi arttıran kişiler Bu bağlantıda göre spesiyal olarak üretilen maddeler çoğunlukla toz, kapsül, tablet, içecek şeklinde. Bu müstahzarlar sırayla sporcuların besin maddelerine, vitaminlere daha gereğinden ihtiyaç duymasına illet olmakta, ancak sporda henüz büyük sonuçlar elde etmelerine yardımcı olmaktadır.

Ve bitimi mesele burada "protein" kavramıdır. Bunu tarif etmek fazla basittir: protein, "fiber" kelimesinin ehliyetli eşanlamlısıdır. Bodybuilders ve powerlifters bunu kullanmayı sever. Aynı zamanda herhangi tek spor mağazasına girmiş ve bunu ya da bu spor yemeğini gördüklerini, buna alamet ettiğini okunuşu her hâlde "yanlış" olan bu yemeği "protein" olarak adlandırdıklarını söylediler. Aslında protein henüz geçmiş zaman okunuşu belirttiğim gibi yalnızca liftir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *